Driftingowe Mistrzostwa Polski 2014 – znamy daty!

by Ojciec Mateusz on 16 lutego 2014 No comments

Najdłużej w tym sezonie czekaliśmy zdecydowanie na kalendarz najważniejszej w kraju serii, a więc Driftingowych Mistrzostw Polski. Czy oczekiwanie wynagrodził terminarz opublikowany przez Polską Federancję Driftingową? Oceńcie razem z nami.

Startujemy niemal klasycznie, bo w Poznaniu, gdzie kolejny sezon z rzędu zainaugurują mistrzostwa Polski. Drifting w Poznaniu to para nierozłączna jak driftowóz i napęd na tylną oś. Tym razem nie mogło być inaczej – już w połowie kwietnia zobaczymy najlepszych w naszym kraju zawodników, którzy zdobędą pierwsze punkty w klasyfikacji generalnej.

Kolejnym pewniakiem w terminarzu okazują się Kielce, które ponownie zawitały do cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski. Wysokie prędkości na wejściu, szeroki łuk, techniczny karting – tego nie zabraknie w „Miedzianej Górze”. Rokrocznie ta runda przynosi wiele niespodzianek, pewnie tym razem będzie podobnie.

fot. Petr Bacca

fot. Petr Bacca

Pierwszą niespodzianką w kalendarzu jest runda… zagraniczna! Jednak to dopiero początek nowości. Już tydzień po rundzie w Kielcach drifterów czeka odległa podróż do Londynu, gdzie odbędzie się łączona runda z inauguracją Drift Allstars. Kierunek z pewnością atrakcyjny, jednak ilu zawodników czy kibiców pozwoli sobie na taką wycieczkę?

Przyjemniej pod względem odległości na pewno wygląda 4. Runda, czyli zmagania na dobrze znanym z serii naszych zagranicznych sąsiadów Autodrom Sosnova. Czech Drift Series skutecznie organizuje tam rundy tego cyklu, a przywitanie przedstawicieli Drift Allstars i Driftingowych Mistrzostw Polski ucieszy tamtejszych kibiców.

fot. Petr Bacca

fot. Petr Bacca

O ile Anglia wydaje się dla części zawodników osiągalna, o tyle wyjazd na 5. Rundę do Szwecji może stanowić problem logistyczny. Drift Gran Prix Skandynawii przyniesie sporo emocji. Podobnie jak kolejny etap zmagań w Rydze. Lokalizacja znana już z zeszłorocznej rundy Eastern European Drift Championship, a także właśnie z serii Drift Allstars.

Siódmą już rundą w kalendarzu Driftingowych Mistrzostw Polski będzie estońskie starcie w Tallinn. Żeby nie ograniczać rozwoju umiejętności drifterów z naszego kraju, Polska Federacja Driftingowa postanowiła jeszcze umieścić w terminarzu rundę w Kownie, przy okazji Drift Gran Prix Litwy.

fot. Petr Bacca

fot. Petr Bacca

Zamknięcie sezonu w październiku, w Poznaniu, jednak poprzedzone rundą w stolicy. Niepotwierdzony konkretny termin we wrześniu może być ciekawą alternatywą dla rund w górskich (Karpacz, Załuż). Finał w stolicy Wielkopolski nie jest natomiast niespodzianką, w przeciwieństwie do niemal wszystkich poprzednich etapów rywalizacji.

Bardzo ważną informacją dla zawodników jest fakt, że pod uwagę przy liczeniu klasyfikacji generalnej sezonu będą tylko trzy rundy w kraju, a także dwie zagraniczne. Stąd uczestnicy chcący skutecznie walczyć o tytuł najlepszego driftera w Polsce nie muszą liczyć się z tak wygórowanymi kosztami startów.

Driftingowe Mistrzostwa Polski:

12-13.04.2014 – Runda 1., Tor Poznań
09-10.05.2014 – Runda 2., Tor Kielce
17-18.05.2014 – Runda 3., Londyn – Brittish Drift GP
27-29.06.2014 – Runda 4., Autodrom Sosnova – Drift GP of the Czech Republic
19-20.07.2014 – Runda 5., Mantorp Park – Drift GP of Scandinavia
01-02.08.2014 – Runda 6., Ryga – Drift GP of Estonia
09-10.08.2014 – Runda 7., Tallinn – Drift GP of Estonia
06-07.09.2014 – Runda 8., Kowno – Drift GP of Lithuania
00-00.09.2014 – Runda 9., Warszawa – Drift GP of Poland (termin niepotwierdzony)
11-12.10.2014 – Runda 10., Tor Poznań

Ojciec MateuszDriftingowe Mistrzostwa Polski 2014 – znamy daty!

Related Posts

Take a also a look at these posts

Join the conversation